O mne...

Vítam vás na svojej stránke.

Fotografovanie ma sprevádza už od detstva a profesionálne sa mu venujem od deväťdesiatych rokov minulého storočia. Za tú dobu som zrealizoval pestrú paletu zakázok - fotografovanie exteriérov, interiérov, módy, portrétov, výrobných technológií a produktov, historických a umeleckých predmetov, divadelných a tanečných predstavení... V roku 2005 som ako jeden z prvých prešiel zo stredného klasického formátu na špičkový digitálny Canon 17Mpx. Svojou flexibilitou mi vyhovuje oveľa viac a vďaka prenosnému štúdiu môžem fotografovať kdekoľvek podľa priania zákazníka.

Systematicky doplňujem svoj bohatý archív záberov, zameraný hlavne na rodné Slovensko. S mojimi zábermi vyšlo viacero kníh (napr. Brezno, Donovaly, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Kruh života, Vysoké Tatry, Krupina, Alchýmia života, 1000 zaujímavostí Slovenska), množstvo prospektov a pohľadníc, reprezentujú Slovensko v zahraničí, každoročne sa objavujú v kalendároch slovenských i zahraničných vydavateľstiev...

Okrem komerčnej práce sa snažím nájsť čas i na voľnú tvorbu, ktorú príležitostne zverejňujem na svojich monotématických výstavách (vystavoval som už akt, tanec, mesto, krajinu). Záujemcom o moderný doplnok interiéru ponúkam predaj výtvarných fotografií z môjho archívu. Kvalitné fotografie sú vytlačené na papier alebo fotoplátno vlastnou špičkovou veľkoplošnou fototlačiarňou Canon. Okrem iných je možné vybrať si aj zo špeciálnych čiernobielych infrafotografií, ktoré majú zvláštne podanie čiernobielej škály.

Dúfam, že vás moje fotografie zaujali, teším sa na váš názor a prípadnú spoluprácu!

Jozef Lomnický